W sobotę 18 marca 2023 roku odbyła się w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach II runda Szachowego Grand Prix Świętochłowic 2023. Zawody cieszące się dużym zainteresowaniem naszych mieszkańców zgromadziły na starcie 51 zawodniczek i zawodników. Turniej rozgrywany systemem szwajcarskim, prowadzonym tempem P 15 był bardzo ciekawy, a pojedynki na poszczególnych szachownicach zacięte do ostatniej sekundy dostępnego czasu. Po czwartej rundzie Państwo Fedynkiewicz uraczyli wszystkich uczestników gry słodkimi drożdżówkami.

Wyniki końcowe po zakończeniu 7 partii turniejowej były bardzo wyrównane, a o miejscach na podium decydowała dodatkowa wartościowość.

Kat. szkół podstawowych klas I-IV

Im. Wojciech Wieczorek – Szkoła Podstawowa nr 5 – 5 pkt

IIm. Iwo Starzyński – Szkoła Podstawowa nr 2 – 5 pkt

IIIm. Leon Wojtowicz – Szkoła Podstawowa nr 1 – 5 pkt

Kat. szkół podstawowych klas V-VIII

Im. Artem Begał – Szkoła Podstawowa nr 2 – 6 pkt

IIm. Borys Kołodziej – Szkoła Podstawowa nr 4 – 6 pkt

IIIm. Bartosz Gąska – Szkoła Podstawowa nr 1 – 6 pkt

Kat. open

Im. Paweł Fedynkiewicz – Świętochłowice – 5,5 pkt

IIm. Marcin Solich – Świętochłowice – 5 pkt

IIIm. Mieczysław Woldański – Świętochłowice – 5 pkt

Na zakończenie wszyscy wymienieni wyżej zawodnicy otrzymali z rąk Pana Andrzeja Gajczewskiego – Prezesa Miejskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Skałka–Śląsk Świętochłowice pamiątkowe medale i dyplomy. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali punkty do klasyfikacji generalnej Grand Prix.

Informujemy, iż następna III runda Szachowego Grand Prix Świętochłowic 2023 odbędzie się 1 kwietnia 2023 roku o godz. 10.00 w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zgłoszenia do tej rundy przyjmowane będą już od 20 marca. Serdecznie zapraszamy.