Miejska Biblioteka Publiczna w Świętochłowicach zaprasza dzieci i młodzież do udziału w projekcie „Odyseja kosmiczna ze Stanisławem Lemem”. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje 2021″.

„Odyseja kosmiczna ze Stanisławem Lemem” to moc kosmicznych atrakcji dla naszych młodych czytelników.
19 lipca rozpoczynają się dwa cykle warsztatów budowania konstrukcji z klocków Lego, prowadzone przez Daniela i Wiktora Korczów, półfinalistów programu telewizyjnego „Lego Masters”. Zajęcia dostępne są dla dwóch grup wiekowych: 5-9 lat i 8-15 lat. Uczestnicy warsztatów będą rozwijać swoją wyobraźnię przestrzenną i kreatywnie spędzać czas z klockami Lego. Warsztatom będzie towarzyszyć kolekcjonerska wystawa klocków Lego.
Na przełomie lipca i sierpnia gratką dla wielbicieli najnowszych technologii będą warsztaty robotyki, prowadzone przez Laboratorium Robotyki, których uczestnicy będą mogli samodzielnie programować konstrukcje robotów.
Tych, którzy są bardziej zainteresowani rozwijaniem swoich artystycznych pasji niż konstrukcjami Lego, zapraszamy do udziału w sierpniowych warsztatach plastycznych pod hasłem „Podróż w kosmos wyobraźni”, których tematyka będzie dotyczyć kosmosu i robotów.
Dla domatorów i fanów nowych mediów przygotujemy prelekcję online Piotra Cholewy ze Śląskiego Klubu Fantastyki, który zapozna uczestników projektu z twórczością Stanisława Lema. Nagranie, które zostanie udostępnione na naszej stronie internetowej i na Facebooku, będzie zawierało napisy.

Na warsztaty zapraszamy do Filii nr 1, ul. Chorzowska 37. Ilość miejsc jest ograniczona. Udział jest bezpłatny, ale możliwy po uprzednim zapisie. Zapisy prowadzimy telefonicznie, pod numerem 32 245 63 61 oraz drogą elektroniczną: promocja@mbp.swietochlowice.pl lub za pośrednictwem naszej strony na Facebook’u.

Serdecznie zapraszamy!