Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Ligonia już po raz drugi przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”. Rajd rowerowy organizowany jest dla bibliotekarzy, czytelników, sympatyków biblioteki, miłośników książek i rowerów.

Regulamin Rowerowej Gry Miejskiej “Odjazdowy Bibliotekarz” w Świętochłowicach

Karta zgłoszenia drużyny (pdf)

Plakat (jpg)

Podczas przejazdu rowerowego uczestnicy zwiedzą ciekawe punkty w mieście oraz miejsca powiązane tematycznie z książką. Zawodnicy do pokonania będą mieli trasę o długości ok. 10 km, która przebiegać będzie obok takich punktów jak Biblioteka Centralna MBP, Kościół Ewangelicki, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Park im. Mieszkańców Heiloo, Stadion Naprzód Lipiny, Centrum Handlowe „Atrium” i Ośrodek Sportu i Rekreacji „Skałka”. W rowerowej grze miejskiej mogą wziąć udział zespoły 2-5 osobowe. Głównym zadaniem zespołów będzie wykonanie zadań na poszczególnych stacjach kontrolnych i zebranie jak największej ilości punktów. Uczestnicy będą musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące Świętochłowic, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach oraz wykonywać zadania sprawnościowe.

Rowerowa gra miejska „Odjazdowy Bibliotekarz” rozpocznie się 13 maja (sobota) o godz. 11:30, pierwszy przystanek i rejestracja uczestników odbędzie się przy Bibliotece Centralnej przy ul. Świerczewskiego 1d w godz. 10:30 – 11:30. Finał planowany jest ok. godz. 16:00 w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Skałka”.