Od 4 stycznia 2016 roku Czytelnicy MBP w Świętochłowicach mają dostęp do 2098 publikacji elektronicznych czołowych wydawców: Wydawnictwa Naukowego PWN, Wydawnictw Naukowo-Technicznych, Wolters Kluwer Polska, Polskiego Wydawnictwa Ekonomicznego i wielu innych.
Aby uzyskać dostęp do serwisu IBUK Libra należy przyjść do Biblioteki (Biblioteka Centralna i filie) po kod zdalnego dostępu. Z oferty serwisu można korzystać na komputerach domowych, jak również na urządzeniach mobilnych (tablet, smartfon).

Zapraszamy po kody!

PRZEJDŹ: https://libra.ibuk.pl/

Jak korzystać z serwisu?

Po otrzymaniu w bibliotece kodu PIN należy wejść na stronę libra.ibuk.pl i zarejestrować się w serwisie. Można to zrobić wykorzystując konto na Facebooku, Google+ lub podając adres mailowy i ustalając hasło do serwisu. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się w serwisie należy kliknąć w swój adres mailowy (prawy górny róg), wybrać „Moje biblioteki” i wprowadzić otrzymany kod PIN. Rejestracja i podanie kodu są jednorazowe.

Funkcjonalność serwisu IBUK Libra

Każdy czytelnik może stworzyć własną wirtualną bibliotekę złożoną z interesujących go publikacji (myIbuk). Przeglądając książki może zaznaczać interesujące go fragmenty, wprowadzać własne notatki i zakładki, generować bibliografię. Podczas lektury istnieje również możliwość skorzystania z Encyklopedii i Słownika PWN (Baza Wiedzy).