Biblioteczny kalendarz adwentowy

Coraz bliżej święta :) Dziś w Bibliotece Centralnej stanęła choinka. W tym roku przygotowaliśmy dla naszych czytelników kalendarz adwentowy. Każdego dnia, na pierwszego czytelnika w Bibliotece Centralnej czeka pudełeczko z ciekawostką i słodkim dodatkiem. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy! :)

Książki online dla każdego

Przypominamy wszystkim czytelnikom o możliwości bezpłatnego dostępu do ebooków i audioobooków w serwisach Legimi, Ebookpoint BIBLIO oraz IBUK Libra.Aby otrzymać dostęp do Legimi, Ebookpoint BIBLIO oraz IBUK Libra wykonaj następujące kroki: pobierz kod mailowo, pisząc na adres promocja@mbp.swietochlowice.pl . W e-mailu podaj swoje imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej (musisz być zarejestrowanym czytelnikiem),zadzwoń pod numer telefonu 32 245 82 96...

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w MBP

3 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. To dzień, w którym zwracamy szczególną uwagę na tych, którzy w codziennym życiu zmagają się z poważnymi ograniczeniami. Niepełnosprawność nie musi jednak wykluczać radości życia. Udowodnimy to w najbliższy piątek, w filii MBP nr 1 (Piaśniki), gdzie odbędzie się wernisaż fotografii z udziałem niepełnosprawnych oraz tematyczna projekcja filmowa. Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny :)

Muzyczna Biblioteka z Bartkiem Gruchlikiem: The Rolling Stones

29 listopada odbyło się spotkanie muzyczne, poprowadzone przez Bartka Gruchlika z Radia Katowice. Tematem spotkania byli tym razem giganci rock'n'rolla, The Rolling Stones. Poznaliśmy fascynującą historię tego zespołu, obejrzeliśmy fragmenty koncertów i wysłuchaliśmy największych przebojów grupy :)

Warsztaty przedświątecznego rękodzieła

25 listopada w filii nr 6 odbyły się pierwsze zajęcia w ramach cyklu warsztatów rękodzieła pod hasłem "Dajemy słowo, czujemy się młodo!", skierowane do seniorów. Uczestnicy zajęć ozdabiali szklane naczynia w bożonarodzeniowe wzory :) Cykl warsztatów jest realizowany w ramach grantu ze środków Fundacji ORLEN.

Spotkanie ze świętym Mikołajem w Bibliotece

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie ze świętym Mikołajem, które odbędzie się w filii nr 1 naszej biblioteki, w dniu 6 grudnia o godzinie 17.00 :) Ilość miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 32 245 63 61.

„Dajemy słowo, czujemy się młodo!”: warsztaty rękodzielnicze w filii nr 6.

Serdecznie zapraszamy seniorów na cykl bezpłatnych warsztatów rękodzieła pod hasłem „Dajemy słowo, czujemy się młodo!”. Pierwsze zajęcia już w najbliższy czwartek, 25 listopada o godzinie 10.00 w filii MBP nr 6 przy ulicy Chorzowskiej 73. Tym razem będziemy ozdabiać szkło, nawiązując do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Udział w zajęciach jest bezpłatny :) Warsztaty są realizowane w ramach grantu ze środków...

Esy-Floresy na Międzynarodowy Dzień Jeża

10 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Jeża. Z tej okazji na zajęciach plastycznych w Filii nr 2 MBP na Chropaczowie młodzi artyści wykonali kolorowe jeżyki Na kolejne zajęcia zapraszamy 24 listopada o godz. 17:00.

Książki online dla każdego

Od 2 sierpnia nasza biblioteka umożliwia swoim czytelnikom darmowy dostęp do ebooków w serwisie Legimi, oferującym przede wszystkim bogaty wybór beletrystyki (kilkadziesiąt tysięcy tytułów). Oferta uzupełniana jest na bieżąco nowościami wydawniczymi. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez aplikację mobilną, w tym na wybranych czytnikach (nie jest dostępna na Kindle).Przypominamy również o darmowym dostępie do ebooków w serwisie Ebookpoint BIBLIO, zawierającym...

Wizyta przedszkolaków

Bibliotekę Centralną odwiedziły niedawno cztery grupy dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 11 w Świętochłowicach – Motylki, Pszczółki, Żabki i Biedronki. Przedszkolaki wysłuchały opowieści Marcina Przewoźniaka pt. „Agatka na tropach jesieni”, rozmawiały o „skarbach jesieni”, a na zakończenie układały zrobione z kolorowych, suszonych liści „jesienne puzzle”. Dziękujemy za odwiedziny.