Wakacje z Miejską Biblioteką Publiczną

Jak najlepiej spędzić wakacje w mieście? Oczywiście korzystając z oferty przygotowanej przez naszą bibliotekę :) Na zajęcia z robotyki, które odbędą się 13.07.2022 w filii nr 1 obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 32 245 82 96. Na warsztaty te zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

Legimi: bezpłatne ebooki dla każdego

Od 1 lipca 2022 roku nasza Biblioteka umożliwia swoim czytelnikom darmowy dostęp do ebooków oraz audiobooków w serwisie Legimi, oferującym przede wszystkim bogaty wybór beletrystyki (kilkadziesiąt tysięcy tytułów). Oferta uzupełniana jest na bieżąco nowościami wydawniczymi. Dostęp do serwisu jest możliwy poprzez aplikację na urządzeniach mobilnych, w tym na czytnikach Kindle, PocketBook, InkBook, Onyx. Aby otrzymać dostęp do Legimi napisz wiadomość...

Komis podręczników dla szkół średnich

Jak co roku, Miejska Biblioteka Publiczna w Świętochłowicach prowadzi latem komis podręczników dla szkół średnich. Komis będzie trwał od 4 lipca do 30 września w filii MBP nr 2 (ul. Łagiewnicka 55). Regulamin komisu oraz formularz spisu podręczników oddawanych w komis znajdują się pod poniższymi linkami. 2022-komis-regulaminPobierz 2022-spis-podrecznikow1-1Pobierz

Ozzy Osbourne na Piaśnikach

Za nami kolejne spotkanie w ramach Muzycznej Biblioteki, poprowadzone przez dziennikarza Radia Katowice Bartka Gruchlika. Tym razem w filii nr 1 MBP na Piaśnikach zabrzmiała muzyka Ozzy'ego Osbourne'a :)

Kryminalne popołudnie z Moniką Kassner

Za nami kolejne spotkanie autorskie w filii nr 1 MBP z udziałem utalentowanej autorki śląskiego kryminału. Po Marcie Matyszczak przyszedł czas na Monikę Kassner - świętochłowicką pisarkę i działaczkę regionalną. Nasza rozmowa dotyczyła przede wszystkim kryminałów , rozgrywających się w przedwojennych Świętochłowicach, Chorzowie i Zabrzu: "Sprawa Salzmanna: trup, którego nie było" oraz "Sprawa Rollnika: zbrodnia prawie doskonała". Występujące w powieściach...

Śladami braci Grimm

18 czerwca, w filii nr 2 na Chropaczowie, nasi czytelnicy wybrali się na wirtualną wyprawę do Niemiec, śladami braci Grimm. Było to możliwe za sprawą świętochłowickiej niestrudzonej podróżniczki Anny Fijałkowskiej, która zaprezentowała nam zdjęcia z wycieczki, oparzone jak zawsze barwnym komentarzem :) Na kolejne spotkania podróżnicze z Anną Fijałkowską zapraszamy po wakacjach.

Muzyczna Biblioteka z Bartkiem Gruchlikiem: Ozzy Osbourne

Zapraszamy na kolejne spotkanie Muzycznej Biblioteki, poprowadzone przez Bartka Gruchlika, dziennikarza Radia Katowice. Tym razem tematem spotkania będzie twórczość Ozzy'ego Osbourne'a. Spotkanie odbędzie się 27 czerwca o godzinie 17.00 w filii nr 1 MBP. Wstęp wolny :)

Ebookpoint BIBLIO: książki w języku ukraińskim

Biblioteka ebookpoint BIBLIO wzbogaciła się o kolejne książki w języku ukraińskim. Zapraszamy do skorzystania z oferty :) Aby uzyskać kod wystarczy wysłać maila na adres: promocja@mbp.swietochlowice.pl z imieniem i nazwiskiem oraz numerem karty. Ilość kodów ograniczona. "Książki online dla każdego". Zadanie finansowane w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021.

Zapraszamy do składania ofert

Miejska Biblioteka Publiczna w Świętochłowicach ogłasza zapytanie ofertowe dotyczące remontu pokrycia dachowego w siedzibie filii nr 1 MBP przy ulicy Chorzowskiej 37. Szczegóły w zakładce "Zamówienia publiczne".