ŚWIĄTECZNY KIERMASZ KSIĄŻEK !!!

Już 8 grudnia startujemy ze Świątecznym Kiermaszem Książek. 📖W każdej z naszych filii znajdziecie książki, które mogą okazać się doskonałym bożonarodzeniowym upominkiem🎁 Zapraszamy w godzinach otwarcia bibliotek.

VI Barbórkowo-Mikołajkowy Turniej Szachowy.

Zapraszamy do udziału w VI Barbórkowo-Mikołajkowym Turnieju Szachowym w filii nr 1

Przerwa w pracy filii MBP nr 6

Informujemy, że w dniu 1 stycznia 2023 roku nastąpi czasowe zamknięcie filii MBP nr 6 w Lipinach. Po tym terminie, wypożyczone książki będzie można zwracać w filii MBP nr 1 na Piaśnikach.

„Śląski five o’clock” z Moniką Kassner

Tym razem Śląski five o'clock z Moniką Kassner poświęcony był początkom górnictwa w naszym regionie, górniczemu mundurowi oraz śląskim obrzędom towarzyszącym nam podczas Świąt Bożego Narodzenia.🌲

 Rejonowe Zawody Szachowe Szkół Podstawowych

24.11.2022 w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr1 rozegraliśmy Rejonowe Zawody Szachowe Szkół Podstawowych – roczników 2010 i młodszych. W imprezie wystartowało 7 drużyn z Chorzowa, Siemianowic Śl. i Świętochłowic a zacięta walka o miejsca na podium trwała aż do ostatniej rundy. Oto klasyfikacja końcowa po 7 rundach.1 miejsce - SP 21 CHORZÓW2 miejsce - KATOLIK CHORZÓW3 miejsce - SP4 ŚWIĘTOCHŁOWICEGRATULACJE...

Śląski five o’clock z Moniką Kassner

W piątkowe popołudnie 25 listopada zapraszamy do filii nr 1 MBP na kolejne spotkanie z cyklu "Śląski five o'clock. Rozmowy o Śląsku przy kawie", które poprowadzi Monika Kassner. Początek o godzinie 17.00. Wstęp wolny :)

Anglia po mojemu

18 listopada w filii MBP nr 2 na Chropaczowie odbyło się kolejne spotkanie podróżnicze, poprowadzone przez Annę Fijałkowską, zatytułowane "Anglia po mojemu".

Rejonowe Zawody Szkół Podstawowych w szachach

18 listopada w filii MBP nr 1 na Piaśnikach rozegrano Rejonowe Zawody Szkół Podstawowych w szachach, w których udział wzięli uczestnicy z roczników 2009-2008. W turnieju udział wzięło 7 drużyn ze Świętochłowic, Chorzowa i Siemianowic. Zawodnicy reprezentujący Szkołę Podstawową nr 1 w Świętochłowicach zwyciężyli i awansowali tym samym do rozgrywek wojewódzkich. Wyniki przedstawiały się następująco: I. Szkoła Podstawowa nr 1...

Nabór kandydatów na delegatów Stowarzyszenia Przyjaciół MBP

Zachęcamy wszystkich czytelników opłacających składki na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej do udziału w walnym zebraniu zzłonków SP MBP. Szczegóły i deklaracje uczestnictwa dostępne są w filiach naszej biblioteki.

Wizyta „Lisków” na Chropaczowie

15 listopada filię nr 2 MBP odwiedziły Liski z Przedszkola Kolorado. Nasi goście wraz z królikiem Rafciem poszukiwali tajemniczego pożeracza książek oraz pięknie kolorowali :)

Zrób z nami kalendarz adwentowy

Marzycie o własnoręcznie wykonanym kalendarzu adwentowym, ale nie wiecie jak się do niego zabrać? Trafiliście idealnie, bo mamy coś dla Was Zapraszamy wszystkich chętnych, niezależnie od wieku, na warsztaty kreatywne do Biblioteki Centralnej, które odbędą się 25 listopada o godzinie 17.00. Podczas warsztatów zrobimy wspólnie kalendarze adwentowe :)Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. Warsztaty skierowane są do młodzieży i dorosłych z dziećmi.

Rejonowe Zawody Szachowe Szkół Ponadpodstawowych

15 listopada 2022 roku w filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świętochłowicach odbyły się Rejonowe Zawody Szachowe Szkół Ponadpodstawowych. W turnieju wystartowało 6 reprezentacji szkół z Chorzowa i Świętochłowic, rozgrywki były prowadzone systemem kołowym. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju pieczę sprawowali: Damian Kuchna - jako sędzia główny i Jerzy Plichta - jako sędzia rundowy.Klasyfikacja na podium przedstawiała się następująco:I miejsce...