Informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Świętochłowicach przystąpiła do systemu Academica. Academica to wypożyczalnia międzybiblioteczna, umożliwiająca bezpłatne korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. Academica umożliwia przede wszystkim dostęp do książek i czasopism naukowych ze zbiorów BN, w tym także publikacji niskonakładowych lub niedostępnych na rynku wydawniczym.

Za pośrednictwem specjalnych terminali Academiki, każdy czytelnik ma swobodny dostęp do wszystkich zasobów BN, zarówno z domeny publicznej lub na wolnych licencjach, jak i ze zbiorów chronionych prawem autorskim. Terminale te znajdują się w Centrali MBP (ul. Plebiscytowa 3) oraz w filii nr 1 (ul. Chorzowska 37). Jedynym warunkiem korzystania ze zbiorów chronionych jest zarejestrowanie swojego konta w systemie, co można uczynić w bibliotece na podstawie karty bibliotecznej lub dokumentu tożsamości.

Zapraszamy do swobodnego korzystania ze zbiorów Biblioteki Narodowej – z naszą pomocą 🙂