28 czerwca w Filii nr 2, o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Jolantą Szwalbe.

Jolanta Szwalbe jest łodzianką, autorką inspirujących antologii cytatów i pierwszą edytorką. W 2008 roku założyła własne wydawnictwo im. Benjamina Franklina. Jego nakładem ukazały się:
Myśl i działaj dla przyszłości”„Złap na zawsze wiatr w żagle„-  zbiory z przedmową p.  dr Ewy Lisowskiej;  „Wyrusz w drogę” – 900 inspirujących myśli Jana Pawła II min. o: działaniu, człowieku, życiu, miłości, kobiecie,młodości, starości, pracy, kulturze – z przedmową red. Ewy Karabin z Więzi; Sekrety istnienia – 900 inspirujących myśli jak odnaleźć źródło radości i życia oraz z wdziękiem się zestarzeć – z przedmową p. Zuzanny Celmer oraz „Sto i więcej lat w aktywności” – 900 inspirujących cytatów, które rozbudzą życiowe pasje – z przedmową Pana Profesora Zdzisława Ryna oraz „Obudź się do życia”– 900 inspirujących cytatów jak zwyciężyć czas i mieć w sercu wiecznie maj, z przedmową Pana Profesora Jana Ślężyńskiego oraz Szczyty i przepaście – 900 inspirujących cytatów do czego dążyć, a co przezwyciężać – z przedmową Pani Profesor Jolanty Młodawskiej- Bronowskiej.

Autorka o sobie: „Moją misją jest inspirować do aktywności, dawać radość, dobrą energię, ale i nadzieję, że można przezwyciężyć najgorszą sytuację w życiu”.