Do you speak English? Parlez vous François? ¿Habla español?
Naturalmente! Sehr gut!

Biblioteka w Świętochłowicach oferuje dostęp do nauki języków: angielskiego (w tym angielskiego biznesowego), niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego.

Kursy są dostępne na multimedialnej platformie www.lerni.us. Składają się z filmów, dialogów, fotolekcji, kącików gramatycznych, modułów nauki słówek czy sprawdzających poprawność wymowy. Metoda nauczania opiera się na naturalnych procesach poznawczych. Wykorzystuje tak zwaną immersję językową – czyli całkowite zanurzenie w języku – dzięki któremu w szybkim tempie można opanować wybrany język, a efekty widoczne są już po kilku sesjach nauki. Biblioteka otrzymała dostęp do 60% zawartości platformy do 31 października 2017 roku. Kursy przeznaczone są zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci od 10. roku życia. Z serwisu będzie można korzystać również w placówkach bibliotecznych.

Nasza Biblioteka bierze udział w projekcie „Kurs na języki obce”. „Kurs…” to nowy program firmy Funmedia, realizowany we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Zapraszamy serdecznie po kody dostępu do filii bibliotecznych!